Augment de la participació al Ripollès respecte al 2012
Augment de la participació al Ripollès respecte al 2012

Tal com indicaven les previsions, la participació en la comarca del Ripollès i a tota Catalunya ha augmentat respecte al 2012. A les sis de la tarda, ja han votat al Ripollès el 67,37%, uns 5 punts més que en els passats comicis del 2010 (62,66%) i més de 13 respecte als del 2010 (54,34%). A l'una del migdia, ja havien votat un 39.85% dels electors ripollesos. Aquest augment també s'ha notat als 19 municipis que conformen la comarca del Ripollès. Aquestes són les xifres de participació facilitades pel Departament de Governació de la Generalitat de Catalunya:
Campdevànol - 67,56% (a les 13h, 36,61%)
Campelles - 66,35% (a les 13h, 28,85%)
Camprodon - 64,01% (a les 13h, 44,19%)
Gombrèn - 66,91% (a les 48,92%)
Llanars - 67,80% (a les 13h, 43,34%)
Les Llosses - 56,50% (a les 13h, 28,81%)
Molló - 67,79% (a les 13h, 35,21%)
Ogassa - 67,79% (a les 13h, 45,31%)
Planoles - 70,82% (a les 13h, 45,06%)
Pardines - 68,75% (a les 13h, 30,47%)
Queralbs - 72,55% (a les 13h, 43,79%)
Ribes de Freser - 71,20% (a les 13h, 38,56%)
Ripoll - 65,30% (a les 13h, 38,50%)
Sant Joan de les Abadesses - 71,88% (a les 13h, 43,85%)
Sant Pau de Segúries - 73,44% (a les 13h, 42,78%)
Setcases - 70,07% (a les 13h, 39,46%)
Toses - 66,41% (a les 13h, 45,04%)
Vallfogona de Ripollès - 71,26% (a les 13h, 39,08%)
Vilallonga de Ter - 64,10% (a les 13h, 42,35%)
Campdevànol - 67,56% (a les 13h, 36,61%)
Campelles - 66,35% (a les 13h, 28,85%)
Camprodon - 64,01% (a les 13h, 44,19%)
Gombrèn - 66,91% (a les 48,92%)
Llanars - 67,80% (a les 13h, 43,34%)
Les Llosses - 56,50% (a les 13h, 28,81%)
Molló - 67,79% (a les 13h, 35,21%)
Ogassa - 67,79% (a les 13h, 45,31%)
Planoles - 70,82% (a les 13h, 45,06%)
Pardines - 68,75% (a les 13h, 30,47%)
Queralbs - 72,55% (a les 13h, 43,79%)
Ribes de Freser - 71,20% (a les 13h, 38,56%)
Ripoll - 65,30% (a les 13h, 38,50%)
Sant Joan de les Abadesses - 71,88% (a les 13h, 43,85%)
Sant Pau de Segúries - 73,44% (a les 13h, 42,78%)
Setcases - 70,07% (a les 13h, 39,46%)
Toses - 66,41% (a les 13h, 45,04%)
Vallfogona de Ripollès - 71,26% (a les 13h, 39,08%)
Vilallonga de Ter - 64,10% (a les 13h, 42,35%)
